Sauna a infrasauna

Návštěvníci rodinného centra Baby Marina mohou využít finskou saunu pro 10 osob. Pro naše miminka a jejich maminky máme také k dispozici infrasaunu, kde je nižší teplota a má stejné ozdravné účinky jako finská sauna.

Jaké má sauna účinky?

Pozitivních účinků saunování je mnoho, avšak můžeme je shrnout do čtyř základních bodů.

  1. Lepší prokrvení celého těla a zároveň  odplavování toxinů.
  2. Zvýšení vylučování odpadních látek potem z organismu.
  3. Lepší termoregulace.
  4. Imunomodulační účinek, což je vlastně schopnost ničit bakterie a viry. Zvýšením teploty povrchu těla a všech sliznic, jimiž proudí vzduch, dochází ke zničení choroboplodných bakterií. Lidově řečeno „bakterie a viry se upečou“.

Při saunování se zvyšuje vnitřní tělesná teplota o 1 až 2 °C. Jde o takovou uměle vyvolanou horečku. Zvýšená tělesná teplota v rozmezí 37 až 38 °C je obranná reakce, jíž se organismus přirozeným způsobem snaží zbavit virů. Při saunování se tak organismus prostřednictvím této uměle vyvolané zvýšené teploty zbavuje choroboplodných zárodků. Použitím různých kartáčků a drbátek pak dochází k otevření pórů v kůži a lepšímu transportu potu z těla.

Děti se zahřívají rychleji, a proto by se délka prohřívání, která je pro dospělé obvykle 8 – 15 minut, měla zkrátit. Kojenci a mladší batolata se prohřívají maximálně do 3 minut, ale i u větších dětí by nemělo prohřívání přesáhnout dobu 5 – 8 minut. Ochlazování je také krátké.

Infrasauna

Cena jednoho vstupu (rodič+dítě)  110,- Kč/ 15 min

Při zakoupení permanentky (5 vstupů – rodič+dítě) 90,- Kč/15 min

Finská sauna

Připravujeme provoz.